Silny trądzik a przyjmowanie antykoncepcji

Od 5 lat przyjmuje pigułki antykoncepcyjne. Ostatnio miałam utrudniony dostep do ginekologa, przez co nie przyjmuje ich od 3 miesiecy. 3 ostatnie krwawienia były bardzo regularne, m-c temu pojawił sie silny trądzik. Krwawienie spóźnia sie 5 dzień, mimo wystąpienia objawów zwykle mu towarzyszących (opuchniecie, ból nóg). Ciąża wykluczona. Czy moge rozpocząc nowe opakowanie Atywi, jeśli krwawienie nie wystąpi? Licze sie z brakiem zabezpieczenia, jednak zależy mi na wyleczeniu zmian skórnych.

Witam serdecznie.
Może Pani zacząć przyjmować tabletki hormonalne właściwie w każdym dniu cyklu. Nie ma co do tego przeciwwskazań. Oczywiście tak jak Pani napisała należy liczyć się z tym, że taka kuracja nie będzie stanowić zabezpieczenia antykoncepcyjnego.