Ryzyko wystąpienia trądziku i przybrania na wadze po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu nieustannie czuję się opuchnięta oraz waga pokazuje mi 2-3 kg więcej , ale nie zauważyłam zwiększenia masy ciała. Towarzyszą mi cały czas objawy charakterystyczne dla miesiączki przy tym zbiegło się to z faktem , że miesiączki stały się bardzo bolesne , co wcześniej mi się nie zdarzało. Lekarz stwierdził, że to zatrzymanie wody w organizmie , dlatego wkrótce zacznę przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Czy istnieje możliwość wystąpienia po nich trądziku i przytycia?

Renata GrzechociĹska

"przytycie" łączone często z takletkami antykoncepcyjnymi związane jest najczęściej z zatrzymaniem wody w organizmie. Trądzik może być jednym z działań niepożądanych tabletek.