Jakie są skutki uboczne tabletek Teenia?

Witam . Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne TEENIA , zapewniając mnie że są na tyle bezpieczne , że po nich nie przytyje i nie zatrzymują wody w organiźmie . Jednak po przeczytaniu ulotki zdziwiłam się , ponieważ w skutkach ubocznych wyczytałam : zatrzymanie wosy w organizmie oraz zwiększenie masy ciała. Jakie jest prawdopodobienstwo że przytyje , co zrobić ? Jaka jest wasza opinia na temat tych tabletek ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli producent wymienia w/w objawy w możliwych działaniach niepożądanych, to należy się z tym liczyć, że mogą one wystąpić podczas stosowania leku. Nie da się z góry stwierdzić czy dane objawy wystąpią akurat u Pani czy też nie. Po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji powinna się Pani obserwować, czy te lub inne wymienione w ulotce działania niepożądane występują i w przypadku ich stwierdzenia zgłosić się do swojego lekarza ginekologa i rozważyć zmianę antykoncepcji.