Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Teenia

Witam. Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Teenia. Okres przewiduję na 19.02. Czy w dniu rozpoczęcie miesiączki (tj. 19) mam przyjąć pierwszą tabletkę? Chcę się po prostu upewnić, bo nie jestem pewna czy wszystko zrozumiałam. Czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne zażywania tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pierwszą tabletkę należy przyjąć w pierwszym dniu krwawienia. Stosowanie antykoncepcji hormonalnej może skutkować wieloma działaniami niepożądanymi, które zawarte są w ulotce dla pacjenta.