Nieregularne cykle menstruacyjne a ryzyko ciąży

Witam, moje pytanie brzmi następująco okres miałam 11 listopada (trwał 5dni), kolejny spoznił się o 2 tygodnie i - dostałam 26 grudnia (również trwał 5 dni), czy jest możliwość zajścia w ciąże uprawiając sex w ostatnim piątym dniu okresu?? Dodam, że moje cykle ostatnio się pomieszały, czasem się spóźnia okres o kilka dni a raz dostałam za wcześnie. Bardzo licze na odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku współżycia bez zabezpieczenia istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

W przypadku nieregularnych miesiączek niemożliwe jest określenie terminu jajeczkowania.Więc każde współżycie bez zabezpieczenia jest potencjalnie niebezpieczne.Proponuje wizytę u ginekologa i dobranie odpowiedniej antykoncepcji.