Czy nieregularne miesiączkowanie jest normalne w wieku 18 lat?

witam, mam problem z miesiączkami a raczej z ich występowaniem. moje miesiączki: 15.01, 3.02, 10.03, 12.04, 11.05, 15.06, 16.07. teraz jest 23.08 a ja nie dostałam jeszcze okresu. krwawienie trwa średnio 7 dni. od stycznia współżyję z chłopakiem ale stosujemy prezerwatywy. czy takie nieregularne okresy są normalne w wieku 18 lat? boje się, że teraz mogę być w ciąży, ze względu na brak okresu i czasem pobolewa mnie brzuch jak przed okresem i mam niby biegunkę. może po prostu panikuję..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności warto wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.