Obfite krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od dwóch lat biorę tabletki hormonalne antykoncepcyjne Belara. W trakcie brania tabletek w tym cyklu wystąpiły u mnie krwawienia, dość obfite trwające około tygodnia. Jutro kończę opakowanie tabletek. Mam bardzo opuchnięte podbrzusze i bóle jajników. Co to może być? Czy powinnam w przyszłym tygodniu zaczynać nowe opakowanie czy najpierw skontaktować się z lekarzem?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zdecydowanie powinna Pani skontaktować się z ginekologiem – różnego rodzaju nieregularności i odstępstwa od normy mogą się zdarzać, a krwawienie z odstawienia niekiedy nie pojawia się wcale lub jest bardziej skąpe. Jednak w sytuacji gdy krwawienie jest obfite i bardziej przypomina miesiączkę, a dodatkowo pojawiają się niepokojące dolegliwości bólowe, to jest to sygnał, by nie zwlekać z wizytą u lekarza. Być może zainteresuje Panią odpowiedź naszego eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-obfite-krwawienie-podczas-zazywania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Niewykluczone, że konieczna będzie zmiana tabletek na inne po wykluczeniu zaburzeń hormonalnych czy nieprawidłowości narządu rodnego. W tym celu lekarz wykona USG TV, by ocenić m.in. grubość błony śluzowej czy ewentualną obecność torbieli jajnika. O tym schorzeniu może Pani przeczytać pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.