Czy taka zmiana tabletek antykoncepcyjnych może powodować powikłania?

Od trzech lat biorę tabletki antykoncepcyjne Obecnie lekarz zmienił je na inne. Poprzednie tabletki brałam przez tydzień, a potem od drugiego tygodnia zaczęłam brać te nowe. Czy mogą być jakieś skutki uboczne takiej zmiany z dnia na dzień? Dodam, że obecnie nie współżyję, gdyż mąż przebywa za granicą i będzie tam do 9 kwietnia. Serdecznie proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie napisała Pani jakie tabletki brała Pani do tej pory, ani na jakie zmienił je specjalista ginekolog. Rodzaj preparatu warunkuje bowiem postępowanie, które należy zastosować w przypadku zmiany tabletek. Powinna zatem Pani postąpić zgodnie z zaleceniami, które umieszczone są na ulotce, dołączonej przez producenta do leku. Jeżeli postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami, działania niepożądane nie powinny się pojawić. Jeżeli jednak postąpiła Pani inaczej, mogą wystąpić liczne objawy uboczne. Skuteczność antykoncepcji również może być obniżona.