Brak miesiączki w trakcie zmiany miejsca przebywania

Mam 22 lat, moje miesiączki przez lata (z małymi odchyleniami) były regularne. Ostatnio jednak, gdy wyjechałam na ponad 2 miesiące do Chin nie miałam w ogóle okresu. Bałam się ze jestem w ciązy. Po powrocie do Polski miesiączki wróciły do normy. Czy to mogło być coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Cykle wielu kobiet, które nie przyjmują hormonów, nie zawsze trwają 28 dni. Mogą być krótsze lub dłuższe. Ich czas trwania może być także różny w ciągu kolejnych miesięcy. Na długość cyklu ma wpływ wiele czynników. Stres, przemęczenie, alkohol, infekcje bądź jak u Pani zmiana klimatu, podróże. Jest to naturalne zjawisko.