Czy jest ryzyko zajścia w ciążę po ominięciu 1 tabletki antykoncepcyjnej?

Witam. Zapomniałam przyjąć 18 tabletki z blistra. Zorientowałam się przy 19 tabletce kiedy nadeszła pora kiedy ją biorę. Wzięłam obie naraz. Co teraz ? Dodatkowo się zabezpieczać ? Nie robić 7 dniowej przerwy między tym a następnym opakowaniem ? Mogę dalej współżyć bez obawy że zajdę w ciążę ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Należy rozpocząć następne opakowanie bez 7 dniowej przerwy oraz przez 7 dni dodatkowo się zabezpieczać.
Pozdrawiam