Kiedy miesiączka po tabletce po stosunku?

Tydzień przed planowaną miesiączką miałam wpadkę z moim chłopakiem. Wzięłam w 11 godzinie tabletkę 72 h po i nic mi specjalnie nie było. Jednak tydzień później nie dostałam okresu. Teraz dwa tygodnie po wzięciu tabletki (w tym jest tydzień jak mi się spóźnia miesiączka), dostałam krwawienie i właśnie nie wiem, czy to możliwe, że to jest okres, czy raczej krwawienie po tej tabletce. Chcę zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne i nie wiem, czy mam wziąć teraz tabletkę :((( Moje krwawienie jest strasznie ciemne i takie gęste. Niekiedy moje miesiączki tak wyglądały, nie wiem, czy to możliwe, żebym po dwóch tygodniach od wzięcia tabletki 72 h po miała krwawienie? Bardzo proszę o radę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawdopodobieństwo, aby krwawienie, które wystąpiło 2 tygodnie po zażyciu tabletki "72 h po" było z nią związane jest małe, ale nie można na 100% wykluczyć takiej możliwości...  Charakter i nasilenie krwawienia nie przesadza o niczym. Może Pani rozpocząć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i przez pierwszy miesiąc dla większej pewności stosować dodatkowo prezerwatywy albo może Pani poczekać ze stosowaniem tabletek do następnej miesiączki (stosując w między czasie prezerwatywy).

Pozdrawiam!