Brak okresu po tabletce 72 h

Witam... Nie dogadałam się z chłopakiem podczas stosunku. Biorę tabletki antykoncepcyjne, ostatnią tabletkę wzięłam w pon., a kochałam się z chłopakiem we wtorek, czyli w 1 dzień 7-dniowej przerwy w tabletkach. Chłopak doszedł we mnie na drugi dzień, w środę wzięłam tabletkę 72 h po, w czwartek lub piątek powinnam dostać krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych, ale go nie dostałam:( jest już niedziela, nowe opakowanie zaczynam we wtorek i nie jestem pewna, czy powinnam je zaczynać, jeśli nie dostałam okresu??!! Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem, co robić :(
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywa Pani tabletki antykoncepcyjne, to jest Pani chroniona przed ciążą także podczas 7-dniowej przerwy, więc nie było konieczności zażywania tabletki "72 godziny po"!!! Jednym słowem zażyła Pani "końską dawkę" hormonów bez najmniejszej potrzeby - prawdopodobnie dlatego, że nie wie Pani, jak działają tabletki antykoncepcyjne. W ten sposób działa Pani na szkodę swojego organizmu. Proszę koniecznie przeczytać ulotkę swoich tabletek. Tabletka "po" wydawana jest na podstawie recepty, po konsultacji z lekarzem, więc nie wiem, jak doszło do tej sytuacji...

Tabletka "po" zawiera progestageny, których zażycie może zahamować krwawienie. Krwawienie może natomiast nastąpić kilka dni po jej zażyciu. Proszę skontaktować się z lekarzem. Prawdopodobnie zaleci Pani zażywanie tabletek, tak jak dotąd. Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca), to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%.

Pozdrawiam!