Zapomniałam o pierwszej tabletce z pierwszego opakowania

Mój problem polega na tym, że w pon. powinnam zażyć pierwszą tabletkę po 7 dniowej przerwie, ale zrobiłam to we wtorek. Niestety minęło więcej niż 12 h , zażyłam dwie, w odstępie może 5 h. Dzisiaj dostałam okres. Czy jest to spowodowane tym, że przerwa trwała 8 dni? Mam dalej zażywać tabletki i zabezpieczać się przez kolejne dni? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Mój problem polega na tym, że w pon. powinnam zażyć pierwszą tabletkę po 7 dniowej przerwie, ale zrobiłam to we wtorek. Niestety minęło więcej niż 12 h , zażyłam dwie, w odstępie może 5 h. Dzisiaj dostałam okres.
Czy jest to spowodowane tym, że przerwa trwała 8 dni? Mam dalej zażywać tabletki i zabezpieczać się przez kolejne dni?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam.

Pominięcie tabletki z pierwszego tygodnia jest najbardziej niebezpieczne. Jeśli kochała się Pani z partnerem w czasie przerwy, to mogło dojść do zapłodnienia. Na tabletkę po stosunku jest już za późno, ale proponuję wykonać test ciążowy około 10 dnia po zapomnianej tabletce.
Powinna Pani dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywami przez pierwsze 7 dni stosowania tabletek.
Krwawienie mogło być wynikiem wydłużenia przerwy, ale jeśli będzie się ono powtarzać lub długo utrzymywać proponuję udać się do swojego ginekologa w celu wykluczenia innych przyczyn.