Zapomniałam pierwszej tabletki z nowego opakowania. Co teraz powinnam zrobić?

Witam. Mam 25 lat. Przyjmuję tabletki już od kilku lat. Po raz pierwszy zdarzyło mi się, że zapomniałam przyjąć pierwszą tabletkę po 7 dniowej przerwie. Jak tylko sobie o tym przypomniałam, to był już czas na drugą, więc wzięłam dwie. Czy dobrze zrobiłam? Co powinnam teraz zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dobrze Pani zrobiła. Niestety opóźnienie w pierwszym tygodniu oznacza konieczność stosowania prezerwatyw przez 7 dni regularnego przyjmowania tabletek. Ponadto jeśli w czasie przerwy doszło do stosunku, powinna Pani zażyć "tabletkę po".