Zapomniałam 1 tabletki z nowego opakowania

Tabletki biorę od około 2 lat. Zawsze po 7 dniach przerwy (czyli 8 dnia) biorę tabletkę o godz.18, jednak zapomniałam zażyć pierwszą tabletkę z nowego opakowania i wzięłam dopiero następnego dnia o godz. 20 (przyjęłam jedną tabletkę, a nie dwie jak było napisane w ulotce). 6 dnia zażywania tabletek współżyłam bez zabezpieczenia. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety w Pani przypadku istnieje ryzyko ciąży związane nie tylko ze stosunkami mającymi miejsce w ciągu 7 dni po pominięciu tabletki, ale także ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Powinna Pani była stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 kolejnych dni po pominięciu pigułki. Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie (i powtórzyć go jeszcze tydzień później). W przypadku wyniku pozytywnego, należy natychmiast odstawić antykoncepcję hormonalną.

Pozdrawiam!