Zapomniałam o pierwszej tabletce po okresie

Zapomniałam pierwszej tabletki (tej 8 dnia od odstawienia tabletek). Powinnam wziąć ją w niedzielę, a byłam przekonana, że w poniedziałek. Uzmysłowiłam to sobie dopiero we wtorek biorąc 2 tabletkę (powinna to być moja 3). Wzięłam więc od razu tą z niedzieli. Problem w tym, że w poniedziałek współżyłam z moim chłopakiem i on doszedł we mnie, we wtorek również. Czy istnieje ryzyko ciąży? Co powinnam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Niestety ryzyko ciąży istnieje. Przerwę między blistrami można zawsze skrócić, nigdy wydłużyć. W tej sytuacji jedyne co możecie zrobić to zabezpieczać się przez resztę cyklu, na wypadek gdyby jednak do zapłodnienia nie doszło. W dniu spodziewanej miesiączki zrób test, jeśli wyjdzie negatywny zacznij nowe opakowanie równo po 7 dniowej przerwie. Dopiero wtedy znowu uzyskasz pełne zabezpieczenie.

Pozdrawiam.