Po zażyciu pierwszej tabletki okres mi się zatrzymał - czy to normalne?

Kilka dni temu zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne. Rozpoczęłam zażywanie antykoncepcji wraz z trzecią miesiączką po porodzie. Niestety chyba się pospieszyłam, bo zażyłam pierwsza tabletkę zaraz po tym jak ujrzałam pierwsze delikatne plamienie licząc na to, że kolejnego dnia będzie ono obfitsze. Jednakże dalej występowało skąpe plamienie, a kolejnego dnia praktycznie miesiączka się skończyła. Czy to normalne? Dodam, że nigdy wcześniej nie stosowałam tabletek.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Miesiączka, podczas której zaczyna się brać tabletki, może mieć nietypowy przebieg. Często dochodzi do zmniejszenia obfitości krwawienia, kosztem wydłużenia czasu jej trwania. W Pani przypadku mogło dojść do skrócenia czasu trwania i mniejszej jego intensywności również ze względu na krótki okres, który upłynął od porodu. W takiej sytuacji hormony nie "pracują" jeszcze z pełną parą i endometrium może nie być dość grube, by krwawienie było o typowej obfitości. Nawet jeśli nie było to krwawienie menstruacyjne, to nic się nie stało, pod warunkiem, że stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze siedem dni.

Pozdrawiam serdecznie!