Przyjęcie pierwszej tabletki Vibin Mini w dzień plamienia

Witam zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne vibin mini zgodnie z zaleceniami lekarza miałam zarzyc pigulke pierwszego dnia miesiączki. Pierwsza tabletke wzięłam dziś rano jednak okres okazał się tylko plamieniem. Najprawdopodobniej jutro wystąpi ten właściwy co mam zrobić? Czy będę zabezpieczona proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma powodów do niepokoju. Zmniejszenie obfitości krwawienia najpewniej jest wynikiem zażytej tabletki. Jeśli ma Pani jednak wątpliwości, sugeruję stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez pierwsze 7 dni.