Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie po przyjęciu tabletki awaryjnej

Witam. 14 października przyjełam tabletke awaryjna, dziś tj. 20 października wystąpiło u mnie krwawienie. Miesiączkę powinnam dostać 27 października. Czytałam, że antykoncepcja awaryjna może przyśpieszyć miesiączke. Stąd moje pytanie czy to krwawienie to miesiączka czy jest to skutek uboczny przyjęcia tabletki? Jest to ważne ponieważ chcę zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne i pierwsza tabletkę musze przyjąć w 1szym dniu miesiączki.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Krwawienie może być spowodowane przyjęciem antykoncepcji postkoitalnej. Nie można również wykluczyć początku miesiączki. W przypadku trudności z ustaleniem charakteru krwawienia warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie podczas przyjmowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy