Wcześniejsze przyjęcie tabletki antykoncepcyjnych

Witam ! Tabletke przyjmuje codziennie o godzinie 20, jednak wczoraj (pomyliłi mi sie dni, byłam pewna że jest czwartek) przyjełam obie tabletki ( tj ze środy i czwartku) przed godzina 24, czyli 18 godzin wcześniej. czy powinnam teraz wziąc normalnie, nastepna tabletke dopiero w piatek o zwykłej godzinie? Dziekuje za odpowiedzi :)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku powinna Pani przyjąć kolejną (piątkową) tabletkę dzisiaj, tj. w czwartek wieczorem. W przeciwnym wypadku skuteczność antykoncepcyjna może być obniżona. Kolejne tabletki proszę przyjmować normalnie.