Czym może skutkować za wcześnie wzięta tabletka?

Witam. Biorę D***** zawsze zażywałam 1 tabletkę w środę, jednak omyłkowo wzięłam we wtorek tabletkę z środy. Czy ma znaczenie jaką tabletkę wezmę w środę (wtorkową czy czwartkową)? Czy w ogóle powinnam brać tabletkę w środę? Czy poczekać do czwartku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zażycie pierwszej tabletki z kolejnego blistra dzień wcześniej niż zazwyczaj absolutnie nie obniża skuteczności antykoncepcji. Nie powoduje też wystąpienia działań niepożądanych. Proszę się zatem nie niepokoić. Powinna Pani jednak przyjmować kolejne tabletki codziennie o tej samej porze a następnie zrobić 7 dniową przerwę, czyli tak jak zwykle. Absolutnie proszę jednak nie robić przerwy dłuższej niż 24 godziny. Powoduje to obniżenie skuteczności antykoncepcji.