Tabletka wzięta 23 godziny za wcześnie

Dzień dobry, regularnie zażywam tabletki antykoncepcyjne. Dzisiaj (czwartek) o godz. 19.00, czyli o regularnej porze przyjmowania tabletek zorientowalam się, że tabletkę z czwartku już przyjęłam. Prawdopodobnie przez omyłkę zrobiłam to wczoraj ok. 20.00. To była szósta tabletka z blistra. Co mam teraz zrobić, aby zachować ochronę przed ciążą? Wziąć kolejną tabletkę i skończyć blister dzień wcześniej niż zwykle, czy wziąć tabletkę na piątek dopiero jutro? Proszę o odpowiedź. Dziękuję z góry.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażyła Pani dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia, to dalsze tabletki należy przyjmować jak zwykle. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej antykoncepcji, np. kondomów. Skończy Pani blister o jeden dzień wcześniej niż zwykle (także o jeden dzień wcześniej rozpocznie się 7-dniowa przerwa) i o jeden dzień wcześniej niż zwykle należy rozpocząć nowe opakowanie. Między kolejnymi opakowaniami nie może upłynąć więcej niż 7 dni - grozi to osłabieniem skuteczności antykoncepcji.

Pozdrawiam!