Zażyłam dwie tabletki 72h po - dlaczego teraz nie mam okresu?

Na początku sierpnia zażyłam pierwszą tabletkę 72h po, wszystko było ok, miesiączka zaczęła mi się w terminie 2 dni po wzięciu tabletki. 1,5 tyg. po skończeniu się okresu prezerwatywa niestety znowu pękła i postanowiłam zażyć drugą tabletkę 72h po, po 1,5 tyg. wystąpiło plamienie, które na pewno nie było okresem, ale uprzedziła mnie, że tak może być, ginekolog. Dzisiaj jest 22 września, a ja do tej pory nie miałam okresu, czyli już prawie 2 miesiące. Zawsze miałam BARDZO regularny okres. Wykonałam test ciążowy z wynikiem negatywnym. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży? Jestem teraz w Szwecji i dostęp do lekarza mam mocno utrudniony. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli pierwsze zażycie tabletki "po stosunku" miało miejsce na początku sierpnia, to plamienia/krwawienia ostatni raz wystąpiły pod koniec sierpnia, czyli miesiąc temu (a nie dwa miesiące). Cykl ma prawo być rozhwiany po takiej dawce hormonów.

Oczywiście warto dla pewności powtórzyć test ciążowy.