Inhibitory pompy protonowej

Dzień dobry, ostatnio zainteresował mnie temat inhibitorów pompy protonowej. Co to dokładnie jest? Chciałabym się dowiedzieć od specjalisty, jak wygląda leczenie inhibitorami pompy protonowej. Ciekawi mnie w jakich konkretnie przypadkach stosuje się inhibitory pompy protonowej. W leczeniu jakich schorzeń są polecane? Czytałam gdzieś, że mogą być pomocne w przypadku refluksu. Jak dokładnie inhibitory pompy protonowej działają? Jak się je stosuje? Czy inhibitory pompy protonowej powinny być przyjmowane o określonych porach dnia, przykładowo przed snem, albo rano, czy może kilka razy dziennie? Jakie konkretnie leki są inhibitorami pompy protonowej i czy są dostępne bez recepty? O jakie leki powinnam pytać w aptece, mam tu na myśli ich nazwy? Będę bardzo wdzięczna za pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Inhibitory pompy protonowej to leki, ktore się stosuje w chorobach żołądka, dwunastnicy i przełyku. Stosuje się je zwykle raz dziennie rano na czczo. Leki te zmniejszają wydzielanie kwasy solnego w żołądku. Najcześciej stosowane są: omeprazol, pantoprazol, lanzoprazol i esomeprazol. Nazwy fabryczne tych leków są bardzo różnorodne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty