Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zagrożenie AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Jest niebezpieczny szczep, może nawet wywołać epidemię. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zagrożeniu, jakie stwarza AH1N1.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Pantoprazol to lek z grupy IPP (inhibitory pompy protonowej), który stosuje się w celu zmniejszenia ilości wydzielanego kwasu żołądkowego w chorobach takich jak nadkwasota czy wrzody żołądka, refluks żołądkowo-przełykowy itd. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/ipp-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Ponieważ lek ten jest metabolizowany w wątrobie, podobnie jak alkohol, nie należy łączyć tych dwóch substancji. Dodatkowo alkohol bardzo mocno podrażnia śluzówkę żołądka, więc jest niewskazany przy chorobach, które zazwyczaj się leczy farmaceutykami z grupy IPP. Tutaj odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytanie, zachęcam do lektury: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pantoprazol-moze-wejsc-w-interakcje-z-alkoholem oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/alkohol-przy-leku-pantoprazol-pen.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy