Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - granulocyty

Granulocyty to rodzaj leukocytów, czyli białych krwinek. Chronią nasz organizm przed drobnoustrojami. Dowiedz się więcej szczegółów o granulocytach i dowiedz się jak analizować wyniki badań.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Helicid to lek należący do grupy IPP, czyli inhibitorów pompy protonowej, stosowany zapobiegawczo w leczeniu chorób górnego odcinka dróg pokarmowych, takich jak wrzody. Hamuje wydzielanie soków żołądkowych i w ten sposób chroni błonę śluzową przed podrażnieniem. Więcej informacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ipp-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Tardyferon z kolei jest lekiem zawierającym żelazo i przepisywany jest na anemię wynikającą z niedoboru tego pierwiastka.

Ponieważ oba leki należy przyjmować na czczo, by zapewnić im jak najlepsze wchłanianie, to warto zachować odstęp czasowy pomiędzy farmaceutykami. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-helicid-forte-nie-wejdzie-w-interakcje-z-zelazem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy