Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Panprazox to lek należący do kategorii tzw. inhibitorów pompy protonowej, stosowanych w leczeniu m.in. choroby refluksowej. Jego działanie opiera się na zmniejszeniu wydzielania kwasu solnego w żołądku. Wszystkie leki opierające się na tej substancji, należące do kategorii IPP, wydawane są z polecenia lekarza – nie ma zamienników, które można kupić bez recepty.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/ipp-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Natomiast jeżeli chodzi o łagodzenie dolegliwości związanych z nadkwasotą, to istnieje szereg leków dostępnych bez recepty. Niestety nie są one tak skuteczne, jak leki IPP.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zgage.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy