Brązowe upławy a antykoncepcja hormonalna

biorę moją pierwszą paczkę tabletek a tak dokladniej 11 dni i mam krwawienia , moje krwawienie nie jest brazowe tylko normalne . niedawno mialam okres po okresie wspolzylam czy moge byc w ciazy? czy to normalne ze krwawie?

Witam serdecznie.
Krwawienia śródcykliczne mogą się pojawić zwłaszcza podczas pierwszych miesięcy przyjmowania doustnej antykoncepcji. Jeśli tabletki przyjmowane były w sposób regularny nie ma powodów do niepokoju, a ochrona antykoncepcyjna nie została zmniejszona.

Jeżeli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek pierwszego dnia miesiączki to jest Pani zabezpieczona przed ciążą. W trakcie stosowania pierwszego opakowania tabletek może wystąpić plamienie z dróg rodnych- zwykle jest to objaw przemijający.W razie utrzymyuwania się dolegliwości proszę zgłosić się do ginekologa.

W okresie 3 pierwszych miesięcy przyjmowania antykoncepcji doustnej możliwe jest plamienie w okolicach 10-15 tabletki opakowania. Przy regularnym przyjmowaniu antykoncepcji nie wpływa to na jej skuteczność.