Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe upławy a antykoncepcja hormonalna

biorę moją pierwszą paczkę tabletek a tak dokladniej 11 dni i mam krwawienia , moje krwawienie nie jest brazowe tylko normalne . niedawno mialam okres po okresie wspolzylam czy moge byc w ciazy? czy to normalne ze krwawie?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam serdecznie.
Krwawienia śródcykliczne mogą się pojawić zwłaszcza podczas pierwszych miesięcy przyjmowania doustnej antykoncepcji. Jeśli tabletki przyjmowane były w sposób regularny nie ma powodów do niepokoju, a ochrona antykoncepcyjna nie została zmniejszona.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Jeżeli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek pierwszego dnia miesiączki to jest Pani zabezpieczona przed ciążą. W trakcie stosowania pierwszego opakowania tabletek może wystąpić plamienie z dróg rodnych- zwykle jest to objaw przemijający.W razie utrzymyuwania się dolegliwości proszę zgłosić się do ginekologa.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0

W okresie 3 pierwszych miesięcy przyjmowania antykoncepcji doustnej możliwe jest plamienie w okolicach 10-15 tabletki opakowania. Przy regularnym przyjmowaniu antykoncepcji nie wpływa to na jej skuteczność.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy