Ryzyko ciąży przy tabletkach

Wczoraj uprawiałam sex z partnerem i wytrysk był w środku, a następnie znowu się kochaliśmy. Zaznaczam, że stosuję tabletki antykoncepcyjne. Czy powinnam zastosować tabletkę tzw. "po"? Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,
jeżeli przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie tzn. nie pominęła Pani żadnej z tabletek, przyjmowała je Pani o stałej porze i nie przyjmuje Pani dodatkowo innych leków obniżających skuteczność doustnej antykoncepcji to ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne. W przypadku przyjmowania tabletkę antykoncepcyjnych zgodnie z zaleceniami nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam