Plamienia a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry, od prawie 1,5roku zażywam tabletki Sylvie 30. Były dla mnie dobrze dopasowane, żadnych problemów. Obecnie jestem w końcówce 2 tygodnia brania tabletek, zostało mi jeszcze 7 do końca blistra i przerwy. Od dwóch dni mam plamienia. NIe nie pominełam tabletki etc. czy takie plamienia są groźne dla skuteczności ochrony? Czy mam się martwić skoro do tej pory ich nie było?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani plamienia mogą się pojawić w każdym momencie stosowania tabletek, nie zmniejszają skuteczności działania antykoncepcyjnego. pozdrawiam