Pomyłki w zażywaniu tabletek a skuteczność

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Kontracept. W zeszłym miesiącu pominęłam tabletkę w 3 tygodniu, więc postanowiłam wziąć od razu tabletki z kolejnego blistra bez robienia przerwy. Przedwczoraj zapomniałam 15-stej tabletki z drugiego blistra, ale tak jak jest napisane na ulotce: mogłam albo znów nie robić przerwy, albo przerwać w momencie pominięcia tabletki. Czy na pewno zachowana zostanie skuteczność? Martwię się, że to dopiero pierwsza tabletka trzeciego tygodnia.

Witam,
skuteczność powinna być zachowana, aczkolwiek niewykluczone że pominięcie spowoduje zachwianie skuteczności.
Proponuję dodatkową ochronę do końca tego blistra i przez okres odstawienia