Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych o systemie 21+7 a 24+4

Od ok. roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Wcześniej brałam Narayę Plus o schemacie 24+4, teraz lekarz przepisał mi tabletki Naraya 21+7 z taką samą dawką hormonów jak Naraya Plus.Na ulotce Narayi Plus jest, że jeśli zapomnę tabletki z końca blistra to ochrona przed ciążą jest zmniejszona. W przypadku Narayi biorę 21 tabletek i robię 7 dniową przerwę(więc to tak jakbym nie wzięła aż 3 tabletek 24+4 ).Jak się to ma do skuteczności tabletek? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skuteczność jest zachowana. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.