Brak plamienia po zmianie tabletek antykoncepcyjnych z systemu 21+7 na 24+4

Witam, potrzebuję pomocy, fachowej porady. Miesiąc temu zmieniłam tabletki antykoncepcyjne Kontracept ( 21+7) na tabletki lesiplus (24+4). Problem jest w tym, że nie wiem czy poprawnie wzięłam pierwszą tabletkę lesiplus ( po 7-dniowej przerwie). Drugim problemem jest fakt, że nie dostałam okresu. Wyczytałam w ulotce, że okres powinnam dostać w tygodniu tabletek placebo, jednak jutro wezmę ostatnią, a okresu dalej nie ma. Test ciążowy robiłam dziś i wyszedł negatywnie.. proszę o pomoc!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednorazowy brak krwawienia przy negatywnym teście nie powinien być powodem do niepokoju. Jeśli krwawienie nie pojawi się w kolejnym cyklu to konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa.