Wysiłek fizyczny a plamienia śródcykliczne podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

witam, Stosuję antykoncepcję tabletkami Ovulastan, niebawem zacznę 8 miesiąc. Przy większośći blistrów do tej pory pojawiały się śródcykliczne plamienia. Zauważyłam ze występują one jedynie w czasie blistrów przy których intesywnie trenuję. Czy wysiłek fizyczny może mieć wpływ na te plamienia? co z ochroną w tym czasie? zapytam jeszcze o skutecznośc ochrony przy leczeniu zębów i stosowanych w tym znieczuleń lub leków, ponieważ prawdopodobnie czeka mnie leczenie kanałowe. Pozdrawiam,

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wysiłek fizyczny może mieć wpływ na występowanie plamień. Przy regularnym stosowaniu tabletek ochrona przed ciążą jest zachowana. Znieczulenie miejscowe nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.