Na co wskazuje plamienie podczas stosowania antykoncepcji?

Od kilku lat biorę tabletki dwuskładnikowe24 4. W tym miesiącu krwawienie pojawiło się mniej więcej w spodziewanym dniu (2 dzień placebo), wszystko było ok, ale po nim miałam jeszcze plamienie kilka dni. 14 lutego zaczęłam nowe opakowanie, był to 3 dzień cyklu. Mniej więcej do 18 lutego trwało plamienie. Czy moze mieć to zwiazek ze złym działaniem tabletek? Większych opóźnień w przyjmowaniu nie było, od 20 do 26 stycznia brałam antybiotyk. W styczniu robiłam przerwę i bylo normalnie (krwawienie 17-20.01). Zerknęłam, ze w normalnym cyklu miałabym mniej wiecej dzis owulacje i dzis tez mialam stosunek z chłopakiem bez zabezpieczenia (partner nie doszedł we mnie). To plamienie może sugerować brak działania czy coś? Trochę panikuje po tym stosunku
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Plamienie podczas stosowania antykoncepcji nie musi być związane z samymi hormonami, a może być objawem innych chorób w tym nadżerki szyjki macicy, mięśniaków/torbieli, stanów zapalnych/infekcji w obrębie pochwy, w związku z czym zalecamy odbycie wizyty kontrolnej u lekarza ginekologa.

Zachęcamy do przeczytania odpowiedzi udzielonych na podobne pytania dotyczące plamień podczas stosowania antykoncepcji:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-antykoncepcji-hormonalnej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedterminowe-plamienie-przy-stosowaniu-antykoncepcji-hormonalnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.