Czy przy stosowaniu doustnej antykoncepcji mogą występować mdłości?

Czy to normalne, że na początku przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych występują mdłości i jak długo mogą się ewentualnie utrzymywać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nudności mogą być jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Mogą, ale nie muszą przejść z czasem. Jeśli nie przejdą, może się Pani skonsultować ze swoim lekarzem i zmienić tabletki na inne, które mogą Pani lepiej służyć.

Pozdrawiam serdecznie!