Dlaczego moja miesiączka trwa tak długo?

Witam! Jestem 19-letnią dziewczyną przyjmującą pierwsze opakowanie tabletek M*** 21. Tabletki stosuję od 11 dni i czuję się po nich nie najlepiej, mam lekkie mdłości, prawie zemdlałam, ale nie jest tak źle. Mam pytanie, dlaczego moja miesiączka trwa nadal od przyjęcia pierwszej tabletki w pierwszym dniu cyklu? Dziś minął 11 dzień trwania okresu ;/

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Pierwsze opakowanie tabletek hormonalnych zawsze wiąże się z ryzykiem wystąpienia swego rodzaju działań niepożądanych. A wszystko ze względu na zmiany w układzie hormonalnym, które wywołane są właśnie przez tabletki. Właśnie stąd może wynikać przedłużone krwawienie lub dodatkowe plamienia w trakcie cyklu.

Jednak tak silne objawy niepożądane jakie Pani wypisała sugerują, że może tabletki niekoniecznie dobrze sa dobrane do Pani organizmu - może trzeba je zmienić na inny preparat.

By to ocenić konieczna jest wizyta u specjalisty ginekologa, który po zbadaniu i zebraniu wywiadu podejmie właściwą decyzję.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z pozdrowieniami,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl