Ból piersi u nastolatki - czy to coś poważnego?

Mam 15 lat i niedawno (jakieś 2 tygodnie temu) rozpoczęła mi się pierwsza miesiączka. Boli mnie lewa pierś (brodawka i niżej brodawki). Ból zaczął się wczoraj i utrzymuje się cały czas.

15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadsanie pytania.

Jest to najprawdopodobniej ból związany z dorastaniem i wzmożonym wzrostem piersi i może też być spowodowany pierwszą miesiączką, która wystąpiła stosunkowo niedawno. Raczej nie ma powodów do niepokoju, lecz zawsze można skorzystać z porady specjalisty ginekologa.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl