Pominięcie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych i wystąpienie okresu

Witam,biorę tabletki A już pół roku. Do tej pory wszystko było ok. W poprzednim miesiącu nie zrobiłam sobie przewy miedzy opakowaniami i teraz do konca opakowania zostało mi 7 tabletek a dostałam okresu. Co to może oznaczać ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej dodatkowe krwawienie jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi z powodu połączenia opakowań. Proszę kontynuować stosowanie antykoncepcji zgodnie z harmonogramem. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.