Połączenie dwóch opakowań tabletek antykoncepcyjnych i stosowanie Macmiror

Witam. Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Po jednym opakowaniu Yasminelle przeszłam na Sidretellę 20. Ostatnio postanowiłam połączyć 2 opakowania. Od 13. tabletki drugiego opakowania zaczęłam przyjmować globulki Macmiror Complex 500. Po drugiej globulce zauważyłam lekkie krwawienie połączone z bólem podbrzusza, jakby na okres. Czym może być to spowodowane? Połączeniem opakowań? Czy powinnam dobrać tych 5 tabletek i zrobić 7-dniową przerwę? Czy krwawienie wtedy wystąpi? Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Nie wolno zmieniać formy antykoncepcji bez zakończenia pełnego cyklu poprzednio stosowanej. Najpewniej Pani objawy są spowodowane zmianą schematu antykoncepcji. Obecnie sugeruję kontakt z ginekologiem w okresie 7 dniowej przerwy i podjęcie dalszej decyzji, którą formę antykoncepcji chce Pani dalej stosować oraz stosowanie tylko JEDNEJ formy antykoncepcji.