Brak okresu po 3 opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych i krwawienie po 10 pigułkach

Witam, biorę czwarte opakowanie tabletek Daylette, do tej pory nie było żadnych skutków ubocznych. Między 3 a 4 opakowaniem nie wystąpiła miesiączka, ale rozpoczęłam 4 opakowanie. Krwawienie zaczęło się 10 dnia i trwa do dzisiaj (7 dzień). Początkowo była to ciemnobrązowa krew z wieloma skrzepami, od dwóch dni jest to żywoczerwona krew. Czy mam powody do zmartwień?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa.