Jak dalej stosować lek Diane?

Dzień dobry, Dziewczyna zaczela stosowanie retynoidow IZOTEK antykoncepcja DIANE 35. Ginekolog jej nie powiedzial, ze antykoncepcja stosuje sie 21 dni 7 dni przerwy, potem kolejne 21 dni. Dziewczyna stosuje DIANE juz 35 pod rzad dni bez przerwy, i jeszcze nie bylo krwawienia od początku stosowania. Jak dalej dzialac w tej sytuacji? Dziekuje
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie z odstawienia pojawia się zazwyczaj w czasie siedmiodniowej przerwy (przerwy od hormonów). Nic więc dziwnego, że u Pańskiej dziewczyny nie wystąpiło krwawienie, skoro połączyła dwa opakowania tabletek antykoncepcyjnych Diane-35.

W obecnej sytuacji są dwa wyjścia – dziewczyna może zaprzestać przyjmowania tabletek w dowolnym momencie i zrobić siedmiodniową przerwę już teraz bądź poczekać do zakończenia aktualnego opakowania i dopiero wtedy zrobić przerwę. Druga opcja wydaje się bezpieczniejsza i pozwoli zachować skuteczność.

Podobne pytania z odpowiedziami specjalistów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzenie-cyklu-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzenie-cyklu-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych-o-4-dni,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wydluzyc-branie-tabletek-o-2-dni.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.