Wydłużenie cyklu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych o 4 dni

Witam. Czy moge przedluzyc branie tabletek antykonecpcyjnych o np. 4-dni. ? Bo mam wizyte kontrolna u mojej Pani ginekolog w dzien gdzie wystepuje u mnie 7mio dniowa przerwa po 21 dniach.

Wydłużyć nie, ponieważ spowoduje to spadek skuteczności antykoncepcji. Można wziąć dwa opakowania pod rząd (aczkolwiek nie jest to rekomendowane postępowanie) lub celem zmiany dnia przyjmowania pierwszej tabletki skrócić ostatni tydzień (tzn. np. zażyć 19 tabletkę z blistra i rozpocząć tydzień przerwy).