Jednodniowa przerwa pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Powinnam dzis brac drugaa tabliczke tabletek antykoncepcyjnych chxialam je wziac bez przerwy lecz w obecnej chsili zapomnialam je kupic. Wiec dzis powinnna byc pierwsza.tabletka z pierwszego blistra. Czy juteo mam wziac dwie pod rzad? Czy to zmiejszy antykoncepcej?

Witam serdecznie.
Jeśli przerwa pomiędzy blistrami nie jest dłuższa niż 7 dni nie ma konieczności przyjmowania podwójnej dawki tabletek czy dodatkowej antykoncepcji. Przy jednodniowej przerwie pomiędzy blistrami ochrona antykoncepcyjna będzie jak najbardziej zachowana.