Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych a skąpy okres

pominełam dwie tabletki w pierwszym tyg przyjmowania (sroda i czwartek)w piatek przyjełam dwie i sobote dwie a w niedziele stosunek przerywany , po odstawieniu w przerwie pojawiło sie bardzo skape plamienia ktore zdaza sie co drugi miesiac i co drugi normalne krwawienie, teraz było bardzo skape ale czy to mozliwe ze pominiecie tylko tych dwóch tabletek miało wplyw ze ten okres był tak skapy? i czemu te plamienia zdazaja sie dokładnie co drugi miesiac/ czyzby novonet mi nie słuzył?

Pominiecie tabletek w pierwszym tygodniu przyjmowania ( pierwszych 7 tabletek z opakowania) powoduje brak antykoncepcji w tym opakowaniu.