Przyjęcie dwóch pominiętych tabletek w trzeciej dobie i seks przerywany a brak okresu

w pierwszym tyg przyjmowania tabletek zapomniałam przyjac dwóch kolejnych nastepnie w trzeciej dobie przyjełam dwie i w kolejnej nastepne dwie i zaraz nastepnego dnia uprawiałam seks przerywany a potem tabletki do konca blistra, nastapiła przerwa i nie mam okresu, czemu? czy to ciaza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie da się wykluczyć ciąży, pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych na pewno obniżyło działanie tabletek. Jeśli się Pani niepokoi, radzę wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam