Pominięcie tabletki i przyjęcie dwóch na raz

Tabletki zaczynam brać w piątek. We wtorek zapomniałam wziąć tabletki i w środę przyjęłam dwie na raz. Uprawiałam seks w piątek lub sobotę. Co teraz mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rozumiem, że chodzi o pierwszy tydzień po przerwie. W tej sytuacji powinna Pani zastosować tzw. "pigułkę po". Po 12 godzinach od niej powinna Pani rozpocząć przyjmowanie kolejnych tabletek z opakowania. Antykoncpecja będzie mniej skuteczna przez pierwszych 7 dni, więc w tym czasie polecam stosowanie dodatkowych zabezpieczeń (np. prezerwatyw).