Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. W pierwszym tygodniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych pominełam dwie tabletki, dostałam krwawienie, ale przyjełam pominięte tabletki (minęło więcej jak 12 godzin) i krwaiwenie ustało. W drugim tygodniu pominełam trzy tabletki, więc zrobiłam siedmiodniowa przerwę, w której krwawienie wystąpiło (pominiętych tabletek już nie przyjmowałam). Kochałam się z mężem prawie codziennie przez cały cykl bez zabezpieczenia. Od pierwszego tygodnia przyjmowania tabletek mija już trzeci tydzień, bolą mnie piersi, jajniki, mam uczucie ciężkości w brzuchu i często mi się odbija. Jest to wynikiem pominiecia tabletek antykoncepcyjnych i tak zwanej burzy hormonalnej czy też ciąży? Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w moim wypadku. Dodam jeszcze, że robiłam test ciążowy i nie pokazał ciąży, ale może być za wcześnie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani przypadku należy się liczyć z tym, że środek antykoncepcyjny nie był skuteczny - przyjęła Pani tabletkę z opóźnieniem większym niż 12 godzin, pominęla Pani więcej niż jedną tabletkę i to do tego w pierwszym tygodniu cyklu! Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przez Panią jest wysokie. Z jednej strony, opisane przez Panią objawy nie są charakterystyczne dla ciąży, a test ciążowy był ujemny. Z drugiej strony, we wczesnej ciąży test ciążowy bywa fałszywie ujemny. Myślę, że  warto, aby udała się Pani do lekarza, aby ostatecznie wykluczył ciążę.

Pozdrawiam!