Co robić z tym brakiem krwawienia podczas stosowania Vibin?

Witam, mój problem polega na tym,że drugi raz z rzędu nie dostałam krwawienia z odstawienia. Gdy nie dostałam go pierwszy raz z ulotki przeczytałam,że czasami tak się zdarza i mam zrobić test ciążowy i jeśli wyjdzie negatywny to rozpocząć nowe opakowanie. Tak też zrobiłam. Dziś mija 7 dzień tabletek placebo a krwawienia nie ma. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 3 tyg, nie dam rady skontaktować się z nim szybciej. Chciałam rozpocząć nowe opałowe zgodnie z terminem gdyż wszystkie wykonane przeze mnie testy są negatywne, lecz mam wątpliwości czy postąpię słusznie. Stosuje Vibin od 4 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro wszystkie testy dają wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży i może Pani kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Dla pewności można jeszcze oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG w laboratorium.

Proszę również odbyć wizytę u ginekologa i porozmawiać z nim o tej sytuacji. Być może koniczna będzie zmiana tabletek na inne.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie. Znaleźć je można wraz z odpowiedziami specjalistów poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyna-braku-dwoch-krwawien-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.