Przyczyna braku dwóch krwawień z odstawienia

Jaka może być przyczyna braku dwóch pod rząd krwawień z odstawienia? w tamtym miesiącu nie miałam, na ulotce było napisane, że to może się zdarzyć, ale brak następnego już zaczyna mnie martwić. Ciążę raczej wykluczam, bo zabezpieczam się dodatkowo prezerwatywą, jeśli seks jest bez prezerwatywy to nie dochodzi do wytrysku w środku. Czy mam powody do niepokoju?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dla pewności sugerowałbym kontakt z ginekologiem, konieczna może się okazać zmiana leku antykoncepcyjnego.